Sansewieria, rośliną o niezwykłych właściwościach

Sansewieria zwana też wężownicą jest rośliną o niezwykłych właściwościach. Jeżeli masz ja w kuchni lub sobie, dobrym pomysłem będzie przeniesienie jej do sypialni.

Roslina została doceniona nawet przez NASA – to już sporo o niej świadczy. Została zakwalifikowana do grupy 18 roślin, najskuteczniej oczyszczających powietrze. Co więcej, sansewieria usuwa nawet toksyczne związki takie jak formaldehyd.

Sansewieria ma działanie zdrowotne i jest przy tym bardzo wytrzymałą rośliną

Pochłania nie tylko dwutlenek węgla i oddaje tlen, mecz pochłania także i rozbija szkodliwy formaldehyd, którego lepiej pozbyć się w sypialni, w której spędzamy więcej niż 8 godzin dziennie. Formaldehyd działa prawdopodobnie rakotwórczo: wywołuje bóle głowy i również bezsenność.

Roslina świetnie pozbywa się także benzenu, wszechobecnego w klejach i lakierach. Nadaje się więc do trzymania nawet w garażu czy salonie manicure.

Sansewieria pochodzi ze suchego i gorącego klimatu Afryki, więc lepiej nie trzymać jej w pomieszczeniach o temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza. Mimo, że lubi cieplo, nie potrzebuje częstego podlewania, a nadmiar wody może jej zaszkodzić. Zima wystarczy ja podlewać raz na 3 tygodnie, natomiast kątem 2 razy w tygodniu.

Author: kingakasperek.pl