Czernidłak Pospolity, bat na ciśnienie tętnicze oraz miażdżycę żył

W Europie występuje ponad 100 odmian grzyba Czernidłak Pospolity . Grzyb Czernidlaka z rodziny (coprinus comatus) spotykany jest przez ludzi w: sadach, parkach, na ogrodach, a nawet na trawnikach osiedlowych -wielkich miast. Pojawia się on z reguły w Polsce głównie jesienią, w okresie od września do listopada. Występuje on najczęściej w znacznych i w lasach sosnowych i świerkowych.

Czermidłak, na co uważać w czasie stosowania kuracji za pomocą tego grzyba

Nie każdy rodzaj grzyba to Czernidłak Pospolity .
Albowiem istnieją poboczne gatunki, które nie stanowią dużego zagrożenia dla zdrowia i ludzkiego życiu. W trakcie odbywania kuracji tym grzybem całkowicie nie można spożywać alkoholu. Dotyczy to też okresu po kuracji. – przed bezpośrednim spożyciem grzyba od 40 godz., lecz nawet do kilku dni po zakończeniu leczenia z użyciem tej rośliny.
Właśnie z tego powodu do kuracji bardziej zalecany jest bardziej Czernidłak Kołpakowaty, niewykazujący takiego typu niepożądanych właściwości.

Czermidłak, właściwości lecznicze grzyba

Podobnie jak inne grzyby lecznicze stosowane w czasie dłuższych terapii, także to Czernidłak Pospolity obniża poziom cukru we krwi. Z reguły grzyby jadalne, w tym grzyby lecznicze zalecane są osobom z cukrzycą, a także ze stanem przedcukrzycowym. Grzyby te również potrafią obniżać tętnicze ciśnienie krwi, jego związki chemiczne zapobiegają powstawaniu/ pojawieniu się blaszek miażdżycowych. Obecnych w przebiegu choroby -miażdżycy żył.

Zawsze wszelkie stosowane kuracje przy pomocy grzybów- należy obowiązkowo kon sultować z lekarzem. Tym bardziej, jeżeli chorujemy na dolegliwość, której leczenie chcemy wspomóc z użyciem grzybów.

Author: kingakasperek.pl