Podróż samolotem – jak pokonać strach.

Podróż samolotem to dla niektórych osób niezwykłe przeżycie, Strach, lęk, niepokój czy stres to najczęstsze emocje towarzyszące podróżom lotniczym. Jak zapobiec panicznemu strachowi? Gdzie najlepiej zając miejsce samolocie? Jakie zastosować triki podczas podróży?
Strach przed wzniesieniem się i długotrwałym lotem, często ogranicza wiele wyjazdów i podróży. Turyści mający problem z podróżowaniem samolotem często wybieraj inne środki transportu, którymi do celu dotrą w znacznie dłuższym czasie i mniejszym komforcie. Jak więc zapobiec strachowi?
Podstawowym aspektem, jest skuteczne zajęcie myśli. Oglądanie filmu, czytanie książki czy gra na telefonie lub komputerze pozwoli zapomnieć o lęku i dyskomforcie. Dzięki dobrze dobranej rozrywce upływa szybciej czas, jak również nasz wzrok i myśli skupiają się na innej rzeczy.

Kolejnym sposobem na rozluźnienie jest zażycie naturalnych, ziołowych specyfików medycznych, które spowodują rozluźnienie i odprężenie. Wiele z nich posiada działania usypiające, co z kolei pozwoli nam spokojnie i we śnie spędzić podróż.
Dla bardziej wybrednych i wymagających podróżujących, jednym z rozwiązań jest spożycie kieliszka wina lub innego mocniejszego alkoholu. Dzięki niemu mięśnie pasażera się rozluźnią, a psychika zrelaksuje i odpocznie.
Sposobami na łagodne przetrwanie podróży jest zarezerwowanie ulubionego miejsca. W samolocie istnieją potencjalnie najbezpieczniejsze strefy. Jedną z nich jest część samolotu przy skrzydle.
Przednia część samolotu zapewni mniejsze drgania i wszystkie odczuwalne ruchy i turbulencje.

Podróżni podczas lotu powinni również pić dużo wody, jak również rozprostowywać w miarę możliwości nogi. Podczas odczuwania różnicy ciśnień należy rzuć gumę lub często ziewać.

Więcej o awiofobii przeczytasz tu: http://blog-medyczny.pl/awiofobia-strach-przed-lataniem-jak-sobie-radzic/

Author: kingakasperek.pl