Zarówno jasny, jak i ciemny blond nie wychodzą z mody, a chłodne odcienie dominują w obecnym trendzie tego lata. Popielaty blond jest hitem. Taki kolor włosów odmładza oraz poprawia owal twarzy. Odwraca uwagę od mankamentów cery i rozjaśnia. To uniwersalny odcień, nadający się zarówno dla naturalnych blondynek, szatynek, jak i brunetek.
Jak uzyskać chłodny popiel?
To nie jest łatwy kolor do uzyskania domowym sposobem farbowania. Chłodne odcienie blondu podkreślą Twoją pewność siebie i wyjątkowość, ale żeby te cechy dobrze się prezentowały, kolor włosów nie może rozczarować. Domowe sposoby niosą ryzyko powstania ciepłego odcieniu żółci, złota bądź rudego, dlatego lepiej jest umówić się na wizytę do profesjonalisty. Jeśli Twoje włosy są ciemne, nie uzyskasz tego koloru za pierwszym razem, ponieważ pasma będą potrzebować stopniowej dekoloryzacji. Ponadto istnieje duże ryzyko ich uszkodzenia. Fryzjer najpierw musi rozjaśnić Twój naturalny kolor, a potem dopiero przechodzi do tonowania włosów, aby uzyskać zamierzony rezultat kolorystyczny.
Jak wygląda pielęgnacja tego koloru?
Chłodne odcienie z czasem tracą swój kolor. Ton może nawet przybrać ciepły odcień żółci. Aby tego uniknąć, stosuj na co dzień preparaty do pielęgnacji włosów farbowanych. Odpowiednio zabezpieczą łuskę włosa i spowolnią proces wypłukiwania się pigmentu. Stosuj specjalne płukanki i fioletowe szampony. One mają za zadanie eliminować niepożądany żółty kolor pasm i dodatkowo je kolorystycznie ochłodzić. Fioletowy barwnik regeneruje włos, odświeża kolor i nadaje mu ładnego, platynowego wyrazu. Preparaty mogą nieco przesuszać, dlatego stosuj je tylko raz w tygodniu.
Pielęgnuj włosy i chroń kolor
Kolor włosów dobrze się prezentuje tylko wtedy, kiedy włos błyszczy, jest zdrowy i odpowiednio wypielęgnowany. Stosuj nie tylko szampon, ale przede wszystkim maski nawilżające i regenerujące balsamy. Suchy i zniszczony włos nie wygląda atrakcyjnie nawet w nowym odcieniu. Jeżeli trzeba, zastosuj olejowanie. Szczotkuj regularnie, a przy myciu i spłukiwaniu używaj letniej wody. Im większa temperatura, tym pigment szybciej się wypłukuje.
Najnowsze komentarze