Nauka szybkiego pisania online

Ze względu na popularność i popyt na szybkie pisanie istnieje cały wachlarz darmowych narzędzi do nauki. W niniejszym zestawieniu prezentujemy narzędzia dostępne online.

TouchTyping

Jest to dostępny w wielu językach program zarządzany przez nowoczesny algorytm kierujący tokiem nauki. Możliwe jest korzystanie z niego bez logowania, lecz w takim przypadku niemożliwe jest zapisywanie postępów. Nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze będzie przebiegać efektywniej, jeśli będziesz mógł spojrzeć na rosnące z czasem rezultaty. Niewątpliwym uatrakcyjnieniem jest możliwość brania udziału w zawodach z innymi użytkownikami.
Program szczególnie rekomendowany dla osób piszących w językach innych niż polski. Nauka wyłącznie w języku polskim może skutkować wolniejszym pisaniem bezwzrokowym w językach obcych.

AgileFingers

Jest to darmowy kurs podzielony na aż dziesięć poziomów trudności. Każdy składa się z dziesięciu części wymagających coraz większego tempa pisania. Nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze przebiega na tekstach literackich, zaś w dziesięciu poziomach użytkownik zdaje egzaminy potwierdzające ukończenie kolejnych etapów. W ramach kursu dostępne są dwie gry umożliwiające naukę przez zabawę. Twórcy przygotowali także artykuły dające kursantom podstawy teoretyczne ułatwiające szybsze osiąganie wysokich rezultatów.

Niewątpliwą wadą wszystkich narzędzi online jest ryzyko skuszenia przez inne rozrywki, co negatywnie odbije się na nauce. Przewagę zaś stanowią elementy zabawy, dzięki którym nauka nie przypomina suchych ćwiczeń znanych ze szkoły. Jesteśmy pewni, że bez względu na wybrane narzędzie osiągniesz sukces.

 

Author: kingakasperek.pl