Praktyczne sposoby na wykorzystanie oliwki dziecięcej

Dziecięca oliwka to wyjątkowy kosmetyk: jest delikatny, hipoalergiczny i posiada szereg wyjątkowych właściwości. Może być stosowana nie tylko w pielęgnacji niemowlaków, ale również jako doskonały, uniwersalny kosmetyk. Przedstawiamy krótki poradnik, który odpowie na pytanie jak wykorzystać oliwkę dla dzieci w codziennej pielęgnacji.

Oliwka w pielęgnacji ciała

Oliwka dla dzieci to wyjątkowy, uniwersalny kosmetyk. Ma działanie rozgrzewające, świetnie nawilża i natłuszcza skórę. Zapewnia naskórkowi warstwę lipidową, która zapobiega utracie wody. Oliwka nałożona na wacik świetnie sprawdzi się jako produkt do demakijażu: delikatnie i skutecznie oczyści skórę nawet z wodoodpornych kosmetyków bez pozostawienia nieprzyjemnego uczucia wysuszenia naskórka. Odrobina oliwki dodana do kąpieli pomoże w nawilżeniu ciała jeszcze podczas mycia. Do dziecięcej oliwki można dodać odrobinę cukru lub fusów z kawy, dzięki czemu uzyskamy skuteczny i naturalny peeling do złuszczania starego naskórka. Oliwka dla dzieci sprawdzi się także u kobiet w ciąży: regularne, codziennie smarowanie nią brzucha i piersi może zminimalizować ryzyko wystąpienia rozstępów. To produkt uniwersalny, który może być stosowany przez całą rodzinę – warto jednak kupować produkty z możliwie najbardziej naturalnym i hipoalergicznym składem.

Pozostałe zastosowania oliwki

Oliwka dla dzieci świetnie sprawdzi się jako produkt do impregnacji i czyszczenia skóry: wystarczy jej niewielką ilość nałożyć na skórzane buty lub torebkę, a następnie dokładnie wetrzeć produkt. Oliwka nadaje się do zabezpieczenia metalowych fragmentów i zawiasów skrzypiących drzwi. Jej tłusta konsystencja pozwala na usuwanie klejących zabrudzeń m.in. plastrów, taśmy klejącej czy etykiet ze słoików. Dziecięca oliwka może być wykorzystywana także jako środek odstraszający insekty, szczególnie podczas letnich, ciepłych wieczorów – jej słodki zapach przyciąga komary, dlatego wystarczy wlać jej odrobinę do słoika i postawić kilka metrów od miejsca wypoczynku.

 

Author: kingakasperek.pl