Nieziemska przyjemność.

Samo zdrowie

Masaż relaksacyjny znany jest na całym świecie już od bardzo dawna. I praktycznie od zawsze, uważany on jest za niezwykle bogate źródło zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Poddają się mu osoby, pragnące zaznać odprężenia, zmęczone codziennym życiem i chcący choć na moment oderwać się od codzienności, stając o jeden krok od granic raju.
Odprężenie, złagodzenie napięcia mięśniowego, to główne cechy dobroczynnego wpływu tego rodzaju masażu na organizm człowieka.

Gdzie szukać ukojenia?

Salony masażu wyrastają jak grzyby po deszczu. Nie brak tego typu miejsc zarówno w hotelach, jak i gabinetach rehabilitacyjnych czy salonach kosmetycznych. Zdarza się że pojawiają się one również w kurortach wypoczynkowych.
Sam masaż relaksacyjny, polega na wypracowaniu odpowiednich technik stymulacji mięśni, poprzez użycie stosunkowo niewielkiej siły nacisku. Efektem czego jest zdecydowana poprawa rozluźnienia mięśni, uspokojenia organizmu oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego.
Relaksacyjna technika masażu to przede wszystkim płynne, powolne, powierzchniowe i miękkie ruchy wykonywane przez profesjonalnego masażystę. Ruchy te można nazwać nawet głaskaniem, ugniataniem czy rozcieraniem.

Atmosfera

Aby masaż przyniósł pełną satysfakcję, należy zadbać o odpowiednie warunki jego przeprowadzenia. Niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na komfort klienta pobierającego relaks, jest odpowiednia atmosfera. Osoba poddająca się masażowi musi czuć się bezpieczna i zrelaksowana. Na pewno nieodzownym elementem masażu jest również muzyka. Najlepiej nastrojowa, sensualna i przede wszystkim cicha.
Doskonałym dodatkiem są także olejki eteryczne, wprowadzające wyjątkowy klimat. Czekolada lub miód czy gorące kamienie wulkaniczne również doskonale się sprawdzą. Nie można zapomnieć o nastrojowym oświetleniu i wystroju wnętrza.
Ogrom bodźców które w momencie masażu działają na organizm, pozwalają skutecznie złagodzić zmęczenie oraz wyjątkowo odprężyć.

Author: kingakasperek.pl