Czy to dobry pomysł by wstawać wcześnie rano?

Wyrobienie sobie nawyku na wstawanie wcześniej niż zwykle jest bardzo dobrym pomysłem, korzystnym zarówno dla nas samych, jak i dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Możemy zrobić wiele dobrego dla siebie i dla naszego organizmu, wstając wcześnie rano. Oto kilka zalet wczesnego wstawania:

Zwiększenie przyjemności w ciągu dnia

Wstawanie rano daje nam niesamowitą satysfakcję i przyjemność, z której możemy czerpać przez cały dzień. Po przełamaniu w sobie najtrudniejszego momentu, czyli po wyjściu z łóżka, zyskujemy sporą dawkę energii, która służyć nam będzie aż do wieczora. Wbrew pozorom, im wcześniej wstajemy, tym potem w ciągu dnia lepiej się czujemy i mamy więcej zapału do działania.

Więcej czasu i wyższa wydajność pracy

Najpewniej pierwszą odpowiedzią, która przyszłaby nam do głowy, gdyby ktoś zadał pytanie Po co wstawać wcześnie rano?, byłaby odpowiedź: Po to, by mieć więcej czasu w ciągu dnia. To od razu nasuwa się na myśl, ponieważ jest to całkiem oczywiste. I jak najbardziej jest to prawda. Wstając wcześniej jesteśmy, o dziwo, bardziej wypoczęci, tak więc nie dość że mamy znacznie więcej czasu na różne swoje zajęcia w ciągu dnia czy nawet na sam relaks i odpoczynek, to jeszcze w dodatku jesteśmy bardziej produktywni. Czas w ciągu dnia mija nam przyjemniej, a my jesteśmy zadowoleni z własnej pracy i swoich działań.

Korzyść dla zdrowia

Wstawanie wcześnie przynosi ogromną korzyść dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wszystko to bowiem zaczyna się od pracy organizmu. Organizm traktuje sen jako czas na regenerację, a więc w czasie, kiedy my śpimy, on dostosowuje do tego swoje działania. Śpiąc odpowiednią ilość czasu, oczywiście biorąc pod uwagę nasz wiek i styl życia, zapewniamy tym samym sobie i naszemu organizmowi odpowiednią regenerację, co daje nam następnie spore korzyści w ciągu dnia, a nawet później. Dobry sen to nie tylko korzyść krótkotrwała, przynosząca skutki zaraz po przebudzeniu, a także zapewnia nam korzyści przez znacznie dłuższy okres czasu. Dlatego niezmiernie ważne jest, by sypiać regularnie przez tyle czasu, ile najbardziej potrzebuje nasz organizm.

 

Author: kingakasperek.pl