1. Wsparcie dla autora

Chcesz wydać książkę samodzielnie czy w wydawnictwie? A może nawet nie wiesz jakie możliwości przed Tobą stoją i jak wygląda proces wydawniczy? Jedno jest pewne – możliwości jest wiele i z chęcią pomogę Ci wybrać najlepszą.

Na początek

Konsultacje wydawnicze

Masz napisaną książkę, która leży od dawna w szufladzie Twojego biurka. Albo właśnie postawiłeś ostatnią kropkę. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz podzielić się ze światem swoim dziełem. Możliwości jest wiele, zaczynając od wydawnictwa czy self-publishingu. Nie wiesz, która opcja jest dla Ciebie najlepsza? Albo zastanawiasz się jak zaplanować proces wydawniczy? Może wysłałeś swoją książkę do kilku wydawnictw i nie dostałeś odpowiedzi? Zastanawiasz się jak wygląda dystrybucja własnej książki w ramach self-publishingu i z których serwisów skorzystać?

O wszystkich tych problemach i wielu innych możemy porozmawiać w trakcie konsultacji. Konsultacje możemy przeprowadzić bezpośrednio (jeśli jesteś ze Śląska), za pomocą rozmowy telefonicznej lub na Skypie. Najpierw zapoznam się z materiałami związanymi z Twoją książką, dopytam o wszystkie kwestie związane z Twoim doświadczeniem wydawniczym, aby zbudować idealny plan dla Ciebie. Dokonam niezbędnego reaserchu, a wspólnie omówimy rozwiązania. Po konsultacjach otrzymasz gotową strategię działania, którą wyślę Ci w formie maila. Zaoszczędzisz czas, otrzymasz niezbędną wiedzą i rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Koszt: 175 zł (godzina zegarowa), 450 zł (pakiet trzech godzinnych spotkań). 

Samodzielne wydanie książki

Zastanawiasz się nad samodzielnym wydaniem książki? Doskonały wybór! Z chęcią Ci pomogę i podpowiem jak zabrać się za to przedsięwzięcie.Uporządkowanie swojego pomysłu na wydanie książki będzie łatwiejsze z konsultacjami wydawniczymi i recenzją. Redakcja upewni Cię, że tekst jest poprawny i jasny dla odbiorcy, a plan promocji pomoże dotrzeć do Twoich przyszłych czytelników.

Redakcja językowa i merytoryczna

Redakcja: dokładne sprawdzenie tekstu (językowe, merytoryczne). Poprawki językowe (błędy gramatyczne, ortograficzne, interpunkcyjne), stylistyczne oraz przeanalizowanie całości tekstu wraz z propozycją ew. zmian (również na poziomie budowy akapitów, rozdziałów itd.). Każdy tekst wyceniam indywidualnie.

Koszt: od 175 zł za arkusz wydawniczy (40 000 znaków ze spacjami).

Wydanie w wydawnictwie

Marzysz o wydaniu swojej książki w wydawnictwie? Wspaniale. Jednak wraz z postawieniem ostatniej kropki, Twoja praca dopiero się zaczyna. Recenzja osoby znającej się na literaturze i rynku książki pozwoli Ci zrozumieć, jakie są mocne i słabe strony Twojego tekstu oraz wprowadzić małe ulepszenia. W ramach redakcji pomogę Ci dopracować tekst tak, aby był interesujący, a jego przekaz jasny dla redaktora z wydawnictwa. Wspólnie napiszemy intrygujący biogram i zachęcające informacje o książce, aby od razu przekonać wydawnictwo do wydania Twojego dzieła.

Recenzja Twojej książki

Sami nie jesteśmy w stanie ocenić potencjału swojego tekstu. Dlatego warto oddać go w ręce profesjonalisty, który oceni jego mocne i słabe strony, skupiając się na miejscach do poprawy oraz oceni książkę w kontekście szeroko rozumianej literatury i szans na rynku książki. Recenzja obejmuje dokładną lekturę książki oraz przygotowanie tekstu (zawierającego ocenę, mocne i słabe strony, książki podobne, sugestie) na ok. 4 strony standardowego maszynopisu.

Koszt: 450 zł.

2. Redaktor do wynajęcia

Jestem doświadczonym redaktorem językowym i merytorycznym. Piszę recenzje wewnętrzne dla wydawnictw oraz przygotowuję raporty z rynku książki. Zobacz, co mogę zrobić dla Ciebie i Twojego wydawnictwa.
Zlecenia wyceniam indywidualnie, po konsultacji z wydawnictwem.

Redakcja i korekta

Redakcja tekstu, korekta pierwsza i druga, przyjmowanie tłumaczeń.

Raporty z rynku książki

Przygotowuję raporty analizujące segmenty książkowe, trendy, konkurencje, wyszukuję nowości książkowe z rynków zagranicznych.

Recenzje wewnętrzne

Pisanie recenzji wewnętrznych (przed wydaniem książki) według własnego klucza lub dostarczonego przez wydawnictwo.

Wydawnictwa, z którymi współpracowałam

Polecają mnie

Psst! Podane ceny są kwotami netto. Możemy podpisać umowę lub mogę wystawić Ci fakturę. Przy większych zleceniach możemy negocjować ceny. Jeśli jesteś zainteresowany usługą, której nie wymieniłam – napisz do mnie. Na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Jesteś zainteresowany współpracą? Napisz do mnie!

czesc@kingakasperek.pl

Zapisz się!

Chcę być informowany/a o zbliżających się wydarzeniach organizowanych przez Kingę Kasperek

FreshMail.pl