Mało jest tak pozytywnych akcji w blogosferze jak Share Week. W sumie nie powinno nikogo dziwić, że twórcą akcji jest Andrzej Tucholski z JestKultury. Najbardziej pozytywny człowiek, jakiego znam. Włączając się więc w kółeczko pozytywnych poleceń, chciałam przedstawić Wam 3 szczególnie ważne dla mnie blogi.

1. Sebastian Pypłacz

Wiele nas łączy. Miłość do e-booków, Katowic i wspólne projekty. Razem działaliśmy przy Tu Będę, razem zrobiliśmy zeszłorocznego PostBooka i razem planujemy kolejną edycję. Ale bloga czytam z innych powodów. Stian pisze o kulturze miejskiej, porusza często tematy ważne dla katowiczan, ale nie raz zainteresuje mnie nowym filmem, zespołem lub serialem. Przekonał mnie do kilku kryminałów, dzięki serii wpisów jesień z kryminałem. Dzielę jego miłość do komiksów (ekhm, Twoi X-meni są wciąż u mnie), chociaż zwykle poruszamy się w całkowicie innych sferach kultury. To miejsce, gdzie wpadam, żeby poznać twórcę, którego nie znam, a na pewno polubię.

2. Ubieraj się klasycznie

Już nie pamiętam kiedy odkryłam blog Marii, ale moja miłość do niego zaczęła się wraz z przeczytaniem pierwszej notki i trwa do teraz. To nie blog szafiarski ze stylizacjami – autorka skupia się analizie kolorystycznej, stylach i budowaniu wizerunku. Dzięki jej blogowi w końcu rozwiązał się problem pt. nie mam co na siebie włożyć, a zakupy to męka, chciałabym już na zawsze chodzić w piżamie. Maria inspiruje konsekwencją, uczy ubierania się nieco pod prąd trendom. Ważny jest nasz gust, dobrze dobrane kroje i kolory. Cenię ją za szacunek do czytelnika, mądre i inspirujące posty oraz wysoki poziom wpisów. No i dzięki Marii wiem, że jestem czystą wiosną. To naprawdę bezcenna wiedza.

3. Warsztat badacza

Jeśli jesteś młodym naukowcem, na pewno czytasz Warsztat Badacza Emanuela Kulczyckiego. Zawsze poinformuje o ważnych zmianach w prawie, pojawieniu się listy czasopism punktowanych i wyjaśni zawiłości aplikacji o grant NCN. Blog składa się z wielu cennych uwag na temat szkolnictwa wyższego w Polsce, opis przydatnych narzędzi przy tworzeniu prac naukowych i wszelkiego rodzaju przestrogi oraz rady. Język jest dość oficjalny, ale to w końcu blog naukowy. Nie raz ratował mnie od problemów. Dobrze, żeby wszystkie blogi naukowe były tak dynamiczne i pomocne.

4. JestKultura

Trochę poza oficjalnym rankingiem (trudno jednak polecać twórcę wydarzenia w jego wydarzeniu), chciałam gorąco polecić blog Andrzeja. Andrzej jest jedną z najpozytywniejszych osób, jakie znam i każda rozmowa z nim ładuje pozytywną energią. Na jego blogu można znaleźć dużo wpisów motywacyjnych, ale i przybliżających nowe dyscypliny. Od planowania roku, parzenia kawy, po rozmowy z kreatywnymi osobami. To takie miejsce w sieci, gdzie wpadam po inspirację. No i mocno trzymam kciuki za jego kolejne książki, szczególnie kolejne tomy “Admiralette”!

 

  • Sebastian Pypłacz

    Dzięki, a X-Menów przy okazji 😉

Zapisz się!

Chcę być informowany/a o zbliżających się wydarzeniach organizowanych przez Kingę Kasperek

FreshMail.pl